Dave Portnoy kupuje 200,000 dolarów w Bitcoin – jako Total Crypto Noob

Dave Portnoy po rozmowie z bliźniakami Winklevoss kupił Bitcoin za 200.000 dolarów, a nawet planuje własną kryptokurrency “DaveCoin”.

Dave Portnoy kupił 200,000 dolarów w Bitcoin Code i 50,000 dolarów w łańcuszku w filmie z bliźniakami Winklevoss.
Portnoy kupił kryptonim, mimo że prawie nic nie wiedział o Bitcoinie.
Wideo pokazuje również, że inwestor planuje swój własny “DaveCoin” i akceptuje pomysł, że Elon Musk wkrótce rozbije złoto wydobywając je na asteroidach.

Dave Portnoy kupił krypto w dziwnym filmie “crash course” z bliźniakami Winklevoss. Opublikowany na Twitterze klip pokazuje, że inwestor próbuje – i nie udaje mu się – obejść głowę wokół krypto walut, zanim kupi 250.000 dolarów w bitcoin i chainlink niezależnie od tego.

W klipie widać również, że Portnoy akceptuje przekonanie bliźniaków Winklevoss, że Elon Musk rozbije cenę złota w niedalekiej przyszłości, wydobywając ten metal o wartości miliardów dolarów na różnych asteroidach.

Film kończy się tym, że Portnoy nakreśla niejasne plany dotyczące jego własnej kryptokuranty “DaveCoin”. Omówiony na wpół żartobliwie, sugeruje, że zbudowałby ją na Ethereum i pompował agresywnie, zanim ją zrzuci.

Dave Portnoy nie dostanie Bitcoina, ale i tak go kupuje.
Pisząc na Twitterze, Dave Portnoy ogłosił, że jest teraz “Baronem Bitcoina”. Dlaczego? Ponieważ spędził około ośmiu minut rozmawiając o kryptońskiej krypcie z bliźniakami Winklevoss, zanim wymienił 250,000 dolarów na Bitcoin i łańcuszek.

Wideo zaczyna się od Dave’a Portnoy’a przypominającego widzom, że w przeszłości oglądał Bitcoin’a w ciemno. Najwyraźniej nigdy nie rozumiał, jak Bitcoins jest “wydobywany”, między innymi.

Wciąż tego nie rozumiem. Ludzie mówią, że możesz za to “moje”, ja nie rozumiem, co to znaczy.

Następnie Portnoy zadaje wiele głupich pytań na podstawie swojego zdezorientowanego rozumienia Bitcoinów.

Daj mi tło Bitcoin’a. Satachi jest [sic] facetem, który, jak, któremu nie ufam, to jest mityczny człowiek, który to wymyślił?

Bliźniacy Winklevoss próbują wyjaśnić Bitcoin’a i kryptonim Portnoy’owi tak prosto jak to możliwe. Ale nagranie pokazuje, że Portnoy wciąż jest zawieszony na określeniu “górnictwo”.

W porządku, rozumiem. Masz określoną liczbę Bitcoinów. O czym ludzie mówią, kiedy wydobywają internet. Dla mnie to znaczy, że nie… Co to znaczy? Jak możesz wydobywać internet dla bitcoinsów?

Mimo że nic nie rozumiem, Portnoy mimo wszystko rozpryskuje 250 tysięcy dolarów na krypto. 200,000$ z tego jest wydawane na Bitcoin’a, a pozostałe 50,000$ idzie na łańcuszek.

Więc masz to: mimo że trudno zrozumieć krypto, Dave Portnoy jest inwestorem Bitcoin.

Dave Portnoy Bitcoin kupuje kpiącego tweeta

Więcej niż jeden użytkownik Twittera odebrał na fakt, że Portnoy kupił bitcoin bez zrozumienia go. |Źródło: Twitter
Kpiny, Elon Piżmo i złoto. Również, DaveCoin
Zwolennicy Dave’a Portnoy’a na Twitterze byli, co zrozumiałe, szybcy wyśmiewali się z wideo przedsiębiorcy.

Dave Portnoy Bitcoin tweet
Użytkownik Twittera kpi z Portnoy’a, który chce kupić bitcoin po bardzo krótkiej rozmowie z bliźniakami Winklevoss. |Źródło: Twitter

Ale zabawa nie skończyła się na tym, że Portnoy kupił bitcoin w cienko zawoalowanej reklamie na giełdzie Winklevoss’ Gemini. Bliźniacy zwrócili uwagę Portnoy’a na pomysł, że Elon Musk wkrótce wydobędzie złoto warte miliardy dolarów na obgryzających Ziemię asteroidach.

Więc miliardy dolarów złota unoszą się na asteroidach wokół tej planety, a Elon wejdzie tam i spadnie z nieba, i będzie ich tak wiele jak piasku.

To rozbije cenę złota, a Bitcoin pozostanie jedynym wiarygodnym magazynem wartości w mieście. Portnoy podrapał się po brodzie, jak wyjaśniały to bliźniaki. To właśnie ten argument – oparty na rzeczywistych misjach badawczych – bardziej niż cokolwiek innego zdawał się zjednywać sobie kupca.

Portnoy tak bardzo zakochał się w krypcie, że film kończy się na omówieniu bardzo nieformalnych planów “DaveCoin”.

Słyszałem, że ludzie mówią: “Dave, bo masz to za sobą, stwórz swoją własną monetę… pompuj ją, wyrzuć, zrób cokolwiek”. Mógłbym zrobić gówniany ton, mając monetę Dave’a Portnoy’a.

Więc zostałeś ostrzeżony: uważaj na następnego “Bitcoin killer”, DaveCoin.