Kapitalizacja rynkowa Bitcoin z powrotem poniżej 1 biliona dolarów w miarę pogłębiania się korekty

Ponad 140 miliardów dolarów opuściło rynki Bitcoin w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Gdy rynki bitcoinów zaczynają formować kolejną codzienną czerwoną świecę, ich kapitalizacja rynkowa ponownie spadła poniżej 1 biliona dolarów.

Trzecia poważna korekta podczas obecnej hossy pogłębia się, a ceny spadły już o 12,5% w porównaniu z rekordowym poziomem 60 100 USD z 13 marca

Według CoinGecko kapitalizacja rynkowa BTC wynosi obecnie 980 miliardów dolarów, po spadku o 140 miliardów dolarów w ciągu ostatnich siedmiu dni od ostatniego czwartku 18 marca.

Ten ruch nastąpił zaledwie kilka dni po tym, jak analityk Willy Woo przewidział, że jego całkowita kapitalizacja nie spadnie ponownie poniżej tych poziomów.

„1 T USD jest już silnie wspierany przez inwestorów. Powiedziałbym, że istnieje spora szansa, że ​​już nigdy nie zobaczymy Bitcoin Lifestyle poniżej 1 T $ ”.

Kapitalizacja rynkowa BTC po raz pierwszy przekroczyła bilion dolarów 19 lutego, ale nie pozostała tam długo, spadając poniżej tej wartości już po czterech dniach. Po raz drugi przekroczył dziesięć cyfr 9 marca i pozostał powyżej poziomu kamienia milowego aż do dzisiejszego załamania.

Według CoinGecko całkowita kapitalizacja rynkowa całego ekosystemu kryptowalut wynosi obecnie 1,65 biliona dolarów. Od poniedziałku 22 marca spadł o 9,8%, czyli 180 miliardów dolarów.

Realizacja zysków może być dużym czynnikiem w tym cofnięciu, jak sugeruje analityk Josh Rager, który stwierdził, że niezrealizowane zyski nie zostaną zrealizowane, dopóki nie znajdą się w banku.

W nawiązaniu do prezesa MicroStrategy Michaela Saylora, którego firma kupowała w tym roku dużo Bitcoinów, dodał:

„Nie próbuj zachowywać się tak, jakby Saylor w końcu nie osiągnął zysków, ponieważ zrobi to wraz z każdym innym funduszem na planecie. Wtedy odkupią niżej ”

Jak donosi Cointelegraph, pojawiło się wiele sygnałów, że wycofanie może być kontynuowane. Dostawca usług analitycznych Glassnode wykorzystał miernik rezerwy ryzyka, który ocenia zaufanie długoterminowych posiadaczy w stosunku do ceny Bitcoin, aby zasugerować, że warunki są podobne do drugiej połowy lub późniejszych etapów hossy .

W międzyczasie CryptoQuant przeanalizował przepływy BTC do iz giełd, aby przewidzieć, że uzyskanie kolejnego wzrostu pod względem popytu / podaży zajmie trochę czasu.

W chwili pisania tego tekstu kurs Bitcoina spadł o 3,6% w ciągu dnia, na poziomie 52 350 USD, gdy FUD zaczął przenikać z powrotem do ekosystemu .